Bima që ju bën të lini duhanin.

Kjo bimë do t’ju ndihmojë ta lini duhanin menjëherë. Stevia është një ëmbëlsues natyral dhe zëvendësues i sheqerit që rrjedh nga gjethet e specieve bimore Stevia rebaudiana, vendase në Paraguaj dhe Brazil. Komponimet aktive janë glikozidet steviol kryesisht steviozid dhe rebaudiozid, të cilat kanë rreth 50 deri në 300 herë ëmbëlsinë e sheqerit,janë të rezistente…

Lexo Artikullin

Si te pastrojme mushkëritë? Ja 5 menyra.

Çaji jeshil Çaji jeshil përmban shumë antioksidantë të cilët ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit në mushkëri. Ushqimet anti-inflamatorëAgroWeb.org ju këhillon që të përfshini në regjimin tuaj ushqimor këto produkte: turmeriku, zarzavatet jeshile, qershi, boronicat, ullinj, arra, fasulet, thjerrëzat Terapia me avull Thithja e avujve të ujit shton lagështinë në ajër,gjë e cila ndihmon në lirimin…

Lexo Artikullin

Diabeti si mund t’i mbani nën kontroll,dhe llojet e tij.

Çfarë është diabeti? Diabeti është semundja e shkatërrimit metabolik kronik i karbohidrateve, yndyrave dhe proteinave, ku tipari kryesor i kesaj semundje është hiperglicemia, apo sheqeri i lartë i gjakut. Sëmundja shfaqet atëherë kur qelizat-beta të pankreasit nuk prodhojnë mjaftueshëm insulin, ose kur muskujt, yndyrat dhe qelizat e mëlçisë nuk i përgjigjen insulinës së prodhuar. Diabeti…

Lexo Artikullin