Filloj emisionin ne gjuhen Italiane, i ftuari nuk hyn në studio

Moderatorja Bieta Sulo, nisi sezonin e 6 te emisionit te saj ne ekranin e top channel te titulluar Ftesë në 5.
Teksa beri hapjen e emisionit ajo filloj prezantimin e tij ne gjuhen italiane duke pershendetur dhe prezantuar publikun e saj qe e ndjek prej vitesh.

Ndërsa ajo u përshëndet italisht me ndjekësit besnikë të programit e jo vetëm, ajo beri një batutë për vizitën e kryeministres italiane Giorgia Meloni ne Vlore si dhe takimin e saj me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Me kete prezantim ajo deshironte te falemderonte te gjithe turistet italian qe kane vizituar vendin tone kete vit.

Teksa po vazhdonte prezantimin ne gjuhen italiane ajo thirri Kristin qe te vinte ne studio. Por Kristi nuk po futej ne studio pasi ishte hutuar dhe nuk po e kuptonte se cfare po ndodhte. U deshen disa momente derisa Bieta te fillonte te fliste shqip, dhe te therriste Kristin ne shqip qe te futej ne studio. Vetem ne ato momente Kristi e kutpoj se cfare po ndodhte dhe hyri ne studio.