Horoskopi per vitin 2022 për secilën shenjë

Ky eshte parashikimi i horoskopit per vitin 2022, per secilen shenje. Ne lidhje me karrieren, punen, madheniet familjare etj. Ju ftojme ta lexoni per me shume.

DASHI – Partneri me i mire i juaji per kete vit duket do të jetë Jupiteri, i cili me kënaqësi do të kalojë në shenjën tuaj nga maji deri në shtator. Jupiteri do të sjellë shume gjera pozitive ne jeten tuaj kete vit te ri. Do të jetë një vit rritjeje dhe zbulimesh të mëdha. Shume gjera do ju duken te ngaterruara dhe pa kuptim në fillim të vitit do të jetë e destinuar të gjejë qartësi. Do të jetë gjithashtu viti i miqësive të mëdha dhe të zgjedhura mirë. Saturni do të sjellë në rrugën tuaj një figurë shumë të mençur, e cila gjithashtu do të jetë në gjendje t’ju japë këshilla të vlefshme dashurie.

DEMI – Per ju mund te quhet ne kuptimi e vertete te fjales, viti i miqesise. Pasi ky eshte viti perfekt ne qofte se deshironi te krijoni miqesi te reja. Jupiteri në Peshqit do të favorizojë shumë njohje të reja, në çdo vend. Do të keni me shume prirje per te qene me te vetmuar sidomos gjate në muajt e verës, kur Jupiteri kalon Shenjën e Dashit. Urani do të vazhdojë t’ju inkurajojë të bëni zgjedhje qe do te ndikojne shume pozitivisht në karrierën tuaj dhe Saturni do t’ju vërë përpara kufijve dhe mundësive tuaja. Me siguri do të jeni në gjendje të bëni zgjedhje shume te mira për veten tuaj. Qershori do të jetë muaji me i mire ne lidhje me partenrin/en ose per mardhenie te reja.

BINJAKËT – Ky vit do të jetë një vit shumë ndryshe për ju nga vitet e tjera. Do te kaloni shpesh kete vit situata të ndryshme komplekse por dhe argëtuese. Jupiteri do të sjellë disa pengesa ne karriere që do t’ju çorientojnë, por me Saturnin ne krahun e pershtatshem me shenjen tuaj do të mësoni të jeni të duruar dhe të prisni të vije koha e duhur, pastaj do ta kuptoni dhe do te keni sukses. Marsi do të jetë në shenjën tuaj nga muaji gushti dhe do te ju shoqeroje deri në fund të vitit: energjia juaj do të shpërthejë. Iniciativat tuaja do të kene shume sukses dhe do të fitoni njohuri të shumta. Gjate kesaj periudhe lidhjet e reja si dhe mardhenia juaj do te shkojne shume mire.

GAFORRJA Jupiteri do të jetë planeti kryesor që do të ndikoje tek shenja juaj dhe te percaktoje shume se cilat do të jenë periudhat pak a shumë të favorshme të ketij viti. Pas periudhes se shenjes se Peshqve,do te dal në pah anën tuaj ëndërrimtare dhe do t’ju ​​ndezë shpresa të reja që do të ketë të bëjë me punën, dashurinë dhe familjen. Por do të ndiheni pak të zhgënjyer nga maji deri në shtator, kur Jupiteri kalon në Dashi: karriera juaj do të ngadalësohet dhe do të keni nje fare humbje te vetebesimit gjate kesaj periudhe. Por nuk duhet te shqetesoheni pasi eshte periudhe kalimtare. Mos e lini pas dore mirëqenien tuaj, sidomos në fund të vitit.

LUANI – Viti i ri 2022 do të jetë po aq i mire dhe i sukseshem sa një viti i kaluar, por avantazhi do të jetë mospasja e Jupiterit kundër shenjes tuaj kete vit.  Jupiterido te jete ne krahun tuaj nga maji deri në shtator, dhe do t’ju ndihmojë të gjeni brenda jush një forcë të madhe shpirtërore, e cila do të duhet në momentet te veshtira. Saturni dhe Urani do te ju fusin ne sprova të vazhdueshme si me marrëdhëniet ashtu edhe me punën . Mos kini frikë nga një ndryshim i papritur do të ju sjelle lajme te mira.

VIRGJËRESHA – Me planetin Jupiter tek Peshqit për pothuajse gjithë vitin përveç muajit maji dhe shtator, kur do të jetë në Dashi) nuk do të ndiheni kurrë plotësisht të kënaqur me peripecitë tuaja sentimentale apo të punës. Pas disa zhgënjimeve, do ta keni të vështirë t’u besoni të dashurve ose miqve të rinj. Afërdita do të vije në shenjën tuaj në muajin shtator dhe do të inkurajojë takime të reja romantike. Një nga pengesat më të vështira do të hasni nga Marsi në muajin gusht e në vazhdim: shmangni debatin me të gjithë.

PESHORJA – Do te keni shumë planetë kundër,gjate vitit 2022. Gje qe do te beje qe nuk do të nisë me energji dhe do t’ju duhet të prisni që pranvera të rifitojë gjallërinë. Megjithatë, Saturni në Ujor do t’ju bëjë të ndiheni gjithmonë të sigurt. Kurrë mos kini frikë se një deshtim apo humbje e momentit pasi nuk jane përfundimtare. Dhe as kur Jupiteri në Dash (maj deri në shtator) ju bën të merreni me njerëz krejtësisht jo të besueshëm. Duke filluar nga fundi i muajti Gusht Marsi do të jetë burimi juaj i energjisë pozitive dhe do të bëjë të mundur gjithçkaqe jeni munduar te realizoni.

AKREPI – Urani dhe Saturni gjate gjithe vitit do te ju kujtojne se ju nuk mund te shpetoni nga pergjigjesite tuaja. Në aspektin disonant do t’ju kujtojnë se nuk mund të shpëtoni nga përgjegjësitë tuaja, veçanërisht në familje. Një ndarje nuk do të jetë e mjaftueshme për të hequr qafe një partner që do të bëjë gjithçka për t’ju bërë të paguani për ndarjen. Për fat të mirë, Jupiteri do t’ju mbështesë dhe do t’ju kujtojë se gjithçka mund të bëhet më mirë nëse fokusoheni ne gjerat qe ju keni me deshire te beni Do të jetë viti i lidhjeve të reja të dashurisë, ato që do ju bëjnë zemrën të rrahë me shume.

SHIGJETARI – Neptuni dhe Jupiteri jane kundër jush kete vit, gje qe do te beje qe do të sjellin shpesh shqetësime që lidhen ne lidhje me situaten familjare . Një lëvizje do të jetë e pashmangshme dhe do t’ju vërë përballë shumë problemeve, por qe do te zgjidhet gjate majit ose shtatorit, kur Jupiteri është tek Dashi. Megjithate ju do te ju t’u tregoni të gjithëve se mund të jeni optimistë edhe me yje të kundërt. Marsi në ne krahun e kundert me shenjen tuaj, nga fundi i gushtit e në vazhdim, nuk do t’ju kursejë sherret dhe zënkat. Nëntori do të jetë muaji i dashurive të reja, duke përjashtuar ngjarje me shume interesante.

BRICJAPI – Gjatë gjithë vitit Plutoni,të kalojë nëpër shenjën tuaj .Planeti i transformimeve të mëdha, do t’ju japë gjithmonë forcën për t’u ngritur sa herë që bini. Prandaj nuk do të duhet të shqetësoheni shume kur Jupiteri në Dashi, nga muaj maj deri në shtator, të sjellin shqetësime te vogla në lidhjet familjare. Urani në Demi do te ju beje shume krijues në punën tuaj. Saturni do beje qe te keni kujdes ne menyren se si i haxhroni te ardhurat tuaja. Dashuria do jetë më interesante sidomos fund të vitit.

UJORI –  Gjatë gjithë vitit Saturni do te jete prezent ne shenjen tuaj. Kjo gje do te beje qe ne karriere dhe ne pune te keni rritje te ndejshme, kjo fale prezences se tij ne shenjen tuaj. Kjo do te beje qe te keni me shume pavaresi dhe vetebesim sidomos ne pune. Dashuritë e reja do të vijen ne rrethin tuaj dhe do jenë më të forta se ato që keni pasur me pare. Marsi te Binjakët, nga gushti e në vazhdim, do të sjellë pasion, ngrohtësi dhe entuziazëm.

PESHQIT – Ky vit do të jetë një vit me fat për ju. Jupiteri do të kalojë në shenjën tuaj për një kohë të gjatë kete vit. Gje qe do ju jape mundesine qe te realizoni shume objektiva qe i keni vene vetes. Neptuni shpesh do të krijojë rreth jush atmosfera romantike dhe ndonjëherë te reja. Jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë në prill, me Venusin në krah. Megjithatë, nga fundi i gushtit e në vazhdim do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë kujdes shëndetit sepse Marsi nuk do të jetë pa sëmundje të vogla. Qëndroni larg grindjeve ne familje.