Përdorimi i sodës se bukës për të humbur më shpejt peshë

Procesi i humbjes së peshës është vërtet proces i vështirë dhe i vështirë dhe të gjithë e dimë pse! Është shumë e thjeshtë, sepse të gjithë e duam ushqimin!

Por mos u shqetësoni, sepse në këtë artikull do t’ju tregojmë një sekret të vogël se si të shpejtoni procesin e humbjes së peshës është shumë e lehtë! Ju vetëm duhet të shtoni këtë përbërës të thjeshtë në dietën tuaj të shëndetshme, sodën e bukës.


Më pas do të lexoni 3 receta të thjeshta se si të përfshini sodën e bukës në dietën tuaj. Do të habiteni nga rezultatet! Vlen të lexoni se ku do të jetë e dobishme nëse vendosni sodë buke në hundë.

1 Sodë buke me përbërës lëng limoni

1 lugë gjelle sode buke
1/2 filxhan ujë
Lëng limoni ose grejpfrut
Udhëzime

Shtoni sodën e bukës në 1/2 filxhan ujë.
Përziejini mirë derisa të treten.
Shtoni lëngun e limonit ose grejpfrutit.
Pini këtë pije në mëngjes, sapo të zgjoheni!
Pas 20 minutash, duhet të hani mëngjes